ŠANSÓNOVÝ VEČER S MARCELOU LAIFEROVOU

Galéria

ZMENA TERMÍNU! Podujatie sa uskutoční v náhradnom termíne 24. januára 2023 o 18,00 hod. v Dome kultúry v Pezinku. Zavíta k nám prvá dáma slovenskej populárnej hudby Marcela Laiferová. Tentoraz však nie so svojim klasickým populárnym repertoárom, ale so šansónmi a koledami.

LECA production začiatkom roku 2022 uviedla do života CD Šansóny Marcely Laiferovej, ktoré na koncerte odznejú v klavírnom sprievode Ľubomíra Dolného, dirigenta bratislavskej Novej scény.

Legendárny režisér Jozef Bednárik s partiou nadšencov v roku 2011 založil Šansónový klub. Marcela Laiferová patrila k tým interpretom, ktorí boli v klube od jeho začiatkov. Vďaka režisérovi Bednárikovi sa dostala k tomuto žánru. Šansón, to nie je len obligátna melodická pesnička, spievaná po francúzsky. Šansón je herecká pesnička alebo sentimentálne spievaná poézia, hudobno-dramatická ária či vokálny monológ. Môže sa ním stať aj klasická pieseň Franza Schuberta (ak ju spieva dobrá herečka), židovský klezmer-kuplet, dramatické tango, brechtovský song, ária z muzikálu, kabaretné spevácke číslo alebo pesnička Leonarda Cohena.

Šansóny, ktoré Jozef Bednárik vyberal pre hercov a spevákov vrátane popovej legendy Marcely Laiferovej boli všetky pretextované do slovenčiny, na tom mu veľmi záležalo, aby poslucháč rozumel.

Šansónový večer v Pezinku organizátori venujú Pocte Jozefovi Bednárikovi.

Dĺžka podujatia: 90 minút
Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 1. november 2022

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.

Zostaň informovaný o našich novinkách

Prihlás sa do nášho newslettra a budeme ti zasielať novinky priamo na e-mail.