DEŽO HOFFMANN - FOTOGRAF BEATLES

DEŽO HOFFMANN - FOTOGRAF BEATLES

Premietanie filmu + diskusia s režisérom Patrikom Lančaričom

Pri príležitosti výročia smrti Johna Lennona premietneme dokumentárny film pezinského režiséra Patrika Lančariča o fotografovi Dežovi Hoffmannovi – fotografovi Beatles. Premietame za účasti režiséra Patrika Lančariča s ktorým bude po filme diskusia.

:

Príbeh Beatles poznajú všetci, príbeh Deža Hoffmanna málokto. Osud to však zariadil tak, že ich životné cesty sa pretli v najpríhodnejšom čase. Oni stáli na prahu celosvetovej slávy, on mal päťdesiat - vek, keď už mnohí pomýšľajú na odchod zo scény. Ich energia, nespútanosť a radosť zo života ho naplno očarili. Pri nich omladol, bol sopkou nápadov a robil to, čo vedel najlepšie - fotografoval. Urobil viac záberov Beatles ako ktokoľvek iný, zaznamenal všetky významné udalosti ich oslnivej kariéry. A nielen ich. Z jeho snímok slávnych hviezd šoubiznisu sa stali ikonické obrazy plné života, spontánnosti a pohybu. A hoci vytvoril jeden z najfascinujúcejších archívov svetovej pop scény, málokto tušil, že za jeho jedinečným fotografickým rukopisom stojí dlhoročná skúsenosť z práce vojnového kameramana, kde pomalosť a váhavosť nemali miesto, pretože za každú chybu sa draho platilo.

Dĺžka podujatia: 90 minút
Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 30. jún 2022

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.

Réžia: Patrik Lančarič • Scenár: Patrik Lančarič, Laura Siváková-Paššová • Hrajú: Lady Dolores Prevost, David Hoffmann, Paul McCartney, Norman Jopling, Pearce Marchbank, Eric Burdon, Dave Munden, Cliff Richard, Alan Messer, Sandy Shaw, Marián Pauer, Graham Walker, Lon Goddard, Tony Bramwell

Zostaň informovaný o našich novinkách

Prihlás sa do nášho newslettra a budeme ti zasielať novinky priamo na e-mail.